Titulní obrázek

Systém MyFordTouch se potýká s velkou kritikou

Publikováno: 6.říjen 2012

Již před časem se hovořilo o dotykových obrazovkách softwaru systému MyFordTouch, hlavně o jejich fukčnosti. Do větší kritiky se pustil časopis Consumer Reports. V letošním březnu se představila nová verze sady, ovšem kritikům se opět nelíbí.

Redaktor Eric Evarts i jeho kolegové si v minulosti opakovaně stěžovali, že systém je plný chyb, příliš složitý na ovládání, uživatelsky nepříjemný a dokonce potenciálně nebezpečný. Řidič, který se jej používá, musí své oči přesunout ze silnice. Ford dle předchozích námitek od Consumer Reports a také agentury J.D. Power již programové vybavení aktualizoval. V březnu představil novou verzi sady „modelu 2013“, která je zpětně kompatibilní.

Majitelé první generace systému, kterých je v jen v USA na 300.000, tedy budou muset nechat svou starou verzi přehrát. Jenže ani upgrade není bez problémů. Tlačítka v dolní části obrazovky jde velmi obtížně rozlišit i tehdy, když se díváte přímo na ně. U některých modelů je displej navíc přeplněný.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Jim Farley, viceprezident amerického Fordu a globální marketingový šéf, si tato slova líbit nenechal a dodal: „Nejnovější kritika náš postoj nezmění. Společnost se nevzdá svých závazků, chce být lídrem v oblasti automobilové informační techniky. Máme povinnost poslouchat zpětnou vazbu a dělat vše, co je v našich silách. Na problémech se pracuje a chyby opravíme. Budeme se jim věnovat bez ohledu na zdroje, které jsou potřeba k tomu, aby byl systém použitelnější. Chceme být nejlepší a máme prostředky k tomu, abychom jeho funkčnost zlepšili.“

Systémy MyFord Touch a MyLincoln Touch přitom vznikly proto, aby eliminovaly stále větší počty tlačítek na palubní desce. Podle průzkumů společnosti 56 % majitelů nových vozů značky Ford říká, že právě moderní technologie včetně informačních byly důležitou součástí při výběru automobilu.

„Kdo se umí smát sám sobě, má právo smát se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá.“ Jan Werich