Titulní obrázek

Ford Fiesta 2013

Publikováno: 28.září 2012

Americká automobilka Ford uvádí na trh nový model Fiesty, která si očividně vzala masku z většího Mondea, z Focusu litrový tříválec Ecoboost a zároveň i multimediální systém SYNC z rodinného B-Maxu.

Mezigenerační proměna Fiesty přinesla hlavně novou masku. Vlastně teď vypadá jako Aston Martin Cygnet, ale úmyslem spíš bylo přiblížit tvary novému Mondeu. Přední světla v návaznosti na poslední trendy svítí diodami, ale jinak se toho zas tak moc nezměnilo.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Nejspíš můžeme počítat s tím, že pohonné jednotky budou vycházet z novějšího B-Maxu, kde už se úspěšně usídlil tříválcový EcoBoost. Duratec 1.4 tak vystřídá ten sto koňový a namísto silnější šestnáctistovky se usídlí jeho potentnější verze, která ze sebe vydoluje 120 koní. Obdobná situace bude panovat i u vznětových motorů, kde Duratorq 1.4 nahradí novější patnáctistovka, která nabídne o 5 koní vyšší výkon.

Poslední vlastností, kterou si Fiesta vzala z B-Maxe, je multimediální systém SYNC. Ten se stará hlavně o multimediální hračky na palubě, tedy USB a Bluetooth konektivitu. Přehršel tlačítek můžete obejít hlasovým ovládáním, kterému bude rozumět i Fiesta. 

„Na světě je zavedeno, že spousta hloupých si hraje na chytré. Z chytrých, kterých je na světě nedostatek, jen ti nejchytřejší si hrají na hloupé.“ Jan Werich