Titulní obrázek

Ford Galaxy příští generace

Publikováno: 21.září 2012

V současné době již můžeme zahlédnout maskovaný prototyp, který vypadá jako aktuální provedení Fordu Galaxy. Ovšem velký rozdíl je tu ve vnitřku vozu. Zde totiž ukrývá techniku příští generace.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Ta bude odvozena od čtvrté generace Fordu Mondeo, který se do prodeje dostane příští rok. Značka Galaxy je dobře zavedená, první generace přišla už v roce 1995, současný model v roce 2006. Její sláva ale nepřekračuje hranice Evropy. S novinkou, plánovanou na modelový rok 2014, přijde změna. V souladu s globální strategií Fordu se MPV na základech střední třídy bude prodávat i v USA.

Tam je dnes k mání jen kompaktní C-Max a obří Flex. Technika bude kopírovat výchozí Mondeo, poprvé se dočkáme i tolik oblíbeného pohonu 4x4. Nasazení kontroverzního tříválce 1,0 EcoBoost se zde asi nedočkáme, ale Galaxy už dnes prosazuje důsledný downsizing v podobě motorů 1,6 EcoBoost a 1,6 TDCi. Novinka se jich určitě nevzdá a možná přidá i hybridní pohon.

„Kdyby se mužům dostávalo manželek, jakých si zasluhují, měli by zatraceně těžký život.“ Oscar Wilde