Titulní obrázek

Ford Fiesta 2013 v novém kabátě

Publikováno: 8.září 2012

Nový kinetický Ford Fiesta přichází po čtyřech letech ve zmodernizovaném provedení. V novém kabátě se představí již na konferenci Fordu v Amsterdamu. Výstavní premiéra je plánována na autosalon v Paříži. A čím nás facelift překvapí? Určitě vylepšeným designem.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Fiesta pro modelový rok 2013 dostane nové přední světlomety s integrovaným LED denním svícením. Změny tvarů se týkají i interiéru. Změny najdeme ale i pod kapotou, kterou charakterizuje nový ostrý prolis. Jádro tvoří přeplňovaný tříválec 1,0 EcoBoost, který debutoval na jaře ve větším Focusu a mezitím získal i ocenění motor roku. Parametry motoru zatím zveřejněny nebyly, sesterský B-Max nicméně používá naladění na 74 a 88 kW.

Fiesta EcoBoost bude podle automobilky nejúspornějším vozem svého druhu. Přesný údaj o kombinované spotřebě nebo emisích CO2 ale automobilka ještě úspěšně tají. Z Focusu si však Fiesta nevypůjčí jen nový motor. Další technickou specialitou je systém Active City Stop, který v nízkých rychlostech sám vozidlo zpomalí, pokud by mělo dojít k nehodě.

Ve výbavě nebude chybět multimediální rozhraní Ford SYNC, poprvé představené v B-Maxu, a novinku v podobě systému MyKey. Ten umožní rodičům mladých řidičů omezit nejvyšší rychlost, omezit maximální hlasitost rádia nebo znemožnit deaktivaci bezpečnostních systémů.

„Na světě je zavedeno, že spousta hloupých si hraje na chytré. Z chytrých, kterých je na světě nedostatek, jen ti nejchytřejší si hrají na hloupé.“ Jan Werich