Titulní obrázek

Ford Mustang Red Tails Edition

Publikováno: 8.srpen 2012

V jednom exempláři vznikne specificky upravený Mustang pro leteckou show EAA AirVenture v Oshkosh ve Winsconsinu. Americká automobilka Ford tak činí již tradičně. Model má být v průběhu akce vydražen v aukci. Výtěžek bude putovat ve prospěch programu Young Eagles EAA (Experimental Aircraft Association).

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Letošní Ford Mustang Red Tails Edition svým zbarvením připomíná Mustangy, s nimž za druhé světové války létali afroameričtí piloti z 332. Základem je vůz modelového roku 2013 s VIN 00051 odkazujícím na letoun North American P-51 Mustang. Speciální stříbrný lak karoserie má svým odstínem připomínat kovový povrch letadla a doplňuje jej červená záď, pruhy na bocích ve stejné barvě, červeně orámovaný černý pás proti oslnění na kapotě a žlutočervený dekor na přídi. K úpravám exteriéru patří kromě barevného provedení karoserie i spoiler a difuzor na zádi, výfuky vyvedené pod prahy za předními koly a 20palcová kola.

V interiéru jsou použita přední sportovní sedadla Recaro s vyšitým logem Red Tail a použitým i na prahových lištách. Zadní sedadlo je odstraněno a místo něj se do interiéru nastěhovala výztuha ve tvaru písmene X. V případě techniky je pětilitrový vidlicový osmiválec modelu GT doplňován 2,3litrovým kompresorem Ford Racing. K vylepšení jízdních vlastností má přispět handling pack a brzdový systém Brembo z modelu GT500. Ford Mustang Red Tails Edition je v pořadí pátým Mustangem inspirovaným vojenskými letadly a připraveným automobilkou.

V loňském roce bylo toto kupé představeno v barvách letecké akrobatické skupiny Blue Angeles. V roce 2010 se představil Roush&Shelby SR-71 Mustang inspirovaný strategickým průzkumným letounem Lockheed Martin SR-71 Blackbird. O rok dříve měl premiéru Ford Mustang AV-X10 „Dearborn Doll“ a prvním v řadě byl Ford Mustang AV8R.

„Jedna ženská vidí často dál, než pět mužských s dalekohledem.“ Jan Werich