Titulní obrázek

Nový crossover ve stylu Nissan Juke se začne prodávat příští rok

Publikováno: 4.červenec 2012

Renault hodlá využít zvětšujícího, evropského zájmu o Crossovery. Proto chce místo dvojice malých MPV Modus a Grand Modus uvést nový stylový crossover.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Svým pojetím má být podobný Nissanu Juke. Design by měl vycházet z konceptu Renault Captur z roku 2011. Do této chvíle nejsou potvrzeny informace, zda bude nový Renault s japonským crossoverem spřízněn i po technické stránce.

Model crossover značky Renault má mít premiéru v příštím roce, jeho výroba bude ve španělském Valladolid. Odtud jdou v současnosti i nové Modusy, ktéré se představily v roce 2004, a Grand Modusy, které byly vytvořeny v roce 2007.

Nissan Juke patří k oblíbeným vozům v Evropě, v roce 2011 se jich prodalo na evropském trhu 106.461 kusů. Modusy se v České republice moc neujaly. Ostatní automobilky začaly konkurovat také se svými malými crossovery. Například Opel Mokka spolu se sesterskými modely Buick Encore a Chevrolet Trax, které následuje Ford Ecosport.

„Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ Jan Werich