Titulní obrázek

Nový Ford Mondeo s lepší bezpečnostní výbavou

Publikováno: 23.červenec 2012

Nová generace Fordu Mondeo bude mít lepší bezpečnostní výbavu. Na začátku roku 2013 dostane nafukovací pásy, které mají funkci podobnou airbagu. Český trh tak bude obohacen o další nový prvek.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

V roce 2011 byla nová technologie nafukovacích bezpečnostních pásů poprvé použita u modelu SUV Explorer. Nyní si ji objednává kolem 40 % zákazníků. Pásy se od klasických neliší a používají je zadní cestující.

Speciální pásy se aktivují po nehodě, podobně jako airbagy. Během čtyřiceti milisekund po nárazu se naplní plynem ze zásobníku pod sedačkami a vznikne z nich něco jako polštář. Pásy výrazně sníží úrazy hlavy, krku i hrudníku. Zabudovány jsou vzadu, aby ochránili hlavně děti a seniory. Pásy lze kombinovat i s dětskými sedačkami.

Od airbagů se liší tím, že se nafukují studeným plynem. Při rozvinutí airbagů se uvolňuje teplo. Do Evropy nová technologie zatím nedorazila. Nový Ford Mondeo by se měl stát průkopníkem této technologie i u nás.

„Přátelství je součást lidského štěstí.“ Jan Werich