Titulní obrázek

Legendární Mustang GT500 je na prodej

Publikováno: 22.prosinec 2013

Legendární Mustang GT500, známý hlavně z filmu 60 sekund, je k mání. Ano, opravdu. Pokud patří mezi vaše favority, vyražte s plnou peněženkou v květnu na aukci v Indianapolis.

Slavný Ford Mustang GT500 přezdívaný jako Eleanor ve filmu 60 sekund je teď na prodej. Bude se dražit od 14. května v americkém Indianapolis a současný majitel očekává, že za něj dostane více než 100 000 dolarů. Jedná se totiž o skutečné filmové auto vyrobené přímo pro účely natáčení a jako jediné prý přežilo.

Celkem bylo společností Cinema Vehicle Services, která spolupracovala se slavným Chipem Foosem, postaveno jedenáct aut, z nichž jen tři byla funkční. A dvě byla kompletně zničena během natáčení, takže tohle je skutečně jediný pojízdný exemplář přihlášení k provozu, má dokonce i vlastní VIN kód a speciální plaketu připomínající originální původ vozu.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

O skutečný model Shelby z roku 1967 ale nejde, všechno jsou to vlastně jen repliky. Ale skutečnost, že si tohle konkrétní auto zahrálo ve známém filmu, mu přidává na hodnotě. Pod kapotou pracuje stavebnicový motor 5,7 l V8 o výkonu asi 400 koní a všechno je plně funkční, takže se s Mustangem Eleanor dá normálně jezdit.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“ Jan Werich