Titulní obrázek

Společnosti Ford klesají neustále zisky

Publikováno: 4.červenec 2013

I když se mnoho automobilek pyšní růstem zisku, americký Ford uvádí, že právě jeho zisk je za druhé čtvrtletí letošního roku 1,04 miliardy amerických dolarů.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

To znamená, že je modrý ovál již třinácté čtvrtletí v řadě v černých číslech, ale zároveň je to propad o 58 % oproti zisku 2,4 miliardy amerických dolarů za stejné období loňského roku. Celkové tržby poklesly na 33,3 miliardy amerických dolarů. Za propadem zisku koncernu Ford o více než polovinu stojí prohlubující se ekonomická krize a neuspokojivý vývoj evropského automobilového trhu.

Zisk Fordu tak táhne prodej na severoamerickém trhu, zatímco v Evropě dochází ke ztrátám. Ztráty mezinárodní divize Fordu ve druhém čtvrtletí letošního roku dosáhly 465 milionů amerických dolarů. Z této částky připadá 404 milionů amerických dolarů na Evropu. Ford očekává, že ztráta za letošní rok dosáhne v Evropě více než jedné miliardy amerických dolarů, což je téměř o 50 % více než uváděly předchozí předpovědi. Podle nich se mělo jednat o ztrátu v rozmezí 500 až 600 milionů amerických dolarů.

Není to zrovna nejméně. Uvidíme, jak se s tím společnost popere. Zda nabídne evropskému trhu nějaký trhák, nebo bude ztrátovost v Evropě dotovat prodejem na severoamerickém trhu.

„Láska vdaných žen je nejcennější na světě, manželé o tom ovšem nevědí.“ Oscar Wilde