Titulní obrázek

Nový Ford Mondeo

Publikováno: 3.červen 2013

Americká automobilka Ford se trochu opozdí s novým Fordem Mondeo. V současné době se totiž objevily problémy s kvalitou. Prozatím se předpokládá, že se vůz dostane na náš trh na podzim roku 2013. Premiéra by se snad mohla uskutečnit na autosalonu v Ženevě. A jaké bude mít Mondeo motory?

Pokud si děláte zálusk na nový Ford Mondeo, budete si ještě muset chvíli počkat. Zatím to vypadá, že se na náš trh dostane až v druhé polovině roku 2013, i když snad už na jaře v Ženevě uvidíme evropskou specifikaci a dozvíme se detaily o pohonných jednotkách, spotřebách paliva a podobně.

Nové Mondeo totiž dostane nový tříválec 1.0 EcoBoost. Pod kapotou rodinného a manažerského sedanu bude mít výkon 125 koní a důležité bude, že se s emisemi vejde do stejných hodnot jako populární diesely. Ty budou zastupovat motory 1.6 TDCI a 2.0 TDCI. Výkony se asi proti současným verzím moc lišit nebudou, neboť nové Mondeo bude lehčí.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Na vrcholu budou dva benzínové motory 2.0 EcoBoost o výkonech 200 a 240 koní, ale novinkou bude čtyřválec 1.5 EcoBoost, který nahradí šestnáctistovku. Těžko říct, proč se Ford rozhodl změnšit objem. Automobilka také koncem roku 2014 plánuje představit hybrid, který bude jezdit jen na elektřinu.

Všechny vozy budou standardně vybaveny šestistupňovým manuálem, druhou volbou bude dvouspojková převodovka. Automat s měničem se do Evropy nepodívá a zatím nejsou potvrzeny ani spekulace ohledně pohonu všech kol.

„O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak.“ Jan Werich