Titulní obrázek

Zákazníci dávají přednost spotřebě

Publikováno: 26.březen 2013

Motoristé sázejí hlavně na spotřebu auta, to vyplývá z průzkumu amerického trhu. Zákazníkům překvapivě nezáleží na velikosti auta. Řidiči také začínají čím dál častěji zvažovat alternativní paliva.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Američanům záleží tedy méně na bezpečnosti a velikosti. Vitězí spotřeba. Ze statistik lze vyčíst, že více jak 37 % lidí dá přednost právě spotřebě. Kvalita vozu zajímá zákazníky ze 17 %, bezpečnost pouze z 16 %. Překvapením je také výsledek výkonu vozu, kterým se řídí 6 procent řidičů.

Obyvatelé USA vítají nařízení vlády, které plánuje od roku 2005 průměrnou spotřebu 4,4 litry/100 Km. Lidé se poohlíží po nejnižší spotřebě hlavně z důvodu předražených pohonných hmot. Velká část lidí chce svým vozem alespoň trochu šetřit životní prostředí. Z průzkumu také vyplývá, že Američané chtějí menší auta, do nedávna byla oblíbená obří SUV. Nyní se raději spokojí s malým SUV, MPV nebo sedanem.

Populární budou zřejmě také crossovery s downsizovanými motory, Ford F -150.

 

„Vhodnou základnou pro manželství je oboustranné nepochopení.“ Oscar Wilde