Titulní obrázek

Ford nabízí speciální edici modelu F-150 SVT Raptor

Publikováno: 10.duben 2013

Automobilka Ford uvedla na trh speciální edici sportovního off-roadu Ford F-150 SVT Raptor. Největší předností vozu je jeho funkčnost.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Možná si řeknete, proč tu píšeme o off-roadu Ford F-150 SVT Raptor. Důvod je ale velmi jednoduchý. Jde o zavzpomínání na to, jak vlastně vypadá "SUV" snů - čili ideální dopravní prostředek do města. Vlastně tomu autu už chybí jen kompresor, který ale stejně může mít, když si ho přikoupíte v rámci aftermarket tuningu.

Nový model Special Edition má jen jinou barvu, potahy v interiéru a pár luxusních prvků výbavy. Technicky se nic nemění, ale ono ostatně ani není proč. Motor je pořád benzínový osmiválec 6,2 l o výkonu 411 koní a točivém momentu 590 Nm. Na všechna kola pak sílu posílá šestistupňový automat s možností sekvenčního řazení, vpředu je diferenciál Torsen, vzadu pak klasický mechanický samosvor s možností zamknutí.

Podvozek byl zkoušen už na tak náročných soutěžích jako třeba Baja 1000 a vydrží opravdu hodně, i když někteří majitelé to přeci jen přehnali. Určitě se jedná o prodejní úspěch. Od roku 2009 se na auto stojí fronty a jen v roce 2012 bylo prodáno přes 13 000 modelů SVT Raptor - asi tak dvakrát víc, než automobilka plánovala na začátku.

„Nedostane-li žena koho chce, běda tomu, koho dostane.“ Mark Twain