Titulní obrázek

Titul nejrychlejší auto na světě získal Ford GT

Publikováno: 15.únor 2013

Automobilky se neustále přebíhají v rychlosti svých vozů. Tituly nejrychlejších automobilů na světě se tak neustále střídají. Na stupínku vítězů je nyní značně vyladěný Ford GT. Ovšem, na jak dlouho?

O titul nejrychlejšího auta světa se ucházelo několik hráčů. Asi nikdo nečekal, že vyhraje upravený Ford GT. Prestižní titul tedy nyní drží americká automobilka. Své vítězství si však jistě zaslouží. No, posuďte sami. Není 455,82 km/h již extrém?

Ovšem, upravený model, k sériové verzi má hodně daleko, ale pořád jde o auto, které má poznávací značku a může se tedy zcela legálně pohybovat po silnici. Kromě toho, že motor dopovala dvojice obřích turbodmychadel, se do auta podívala i speciální slitina hliníku s názvem "pandalloy". Ta se pyšní nadprůměrnou tuhostí, nízkou hmotností a vysokou odolností vůči teplu.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Auto ve finále disponovalo výkonem 1700 koní, které během jedné míle s pevným startem dokázalo proměnit na maximální rychlost 288,232 mil za hodinu, tedy přesně 455,82 km/h. Nyní jsme všichni zvědaví, co na to řekne Bugatti SuperVeyron a hlavně na jaké rychlosti se tohle poměřování zastaví. Kde je asi konečná hranice?

„Vždy odpouštějme svým nepřátelům, nic je nedokáže víc rozzuřit.“ Oscar Wilde