Titulní obrázek

Další svolávací akce? Tentokrát americký Ford!

Publikováno: 6.leden 2013

Americký Ford byl nucen zahájit v USA svolávací akci na modely Fiesta vyrobené mezi 3. listopadem 2009 a 21. zářím 2012. Akce se týká 154.604 automobilů.

Fiesta se pro americký trh vyrábí v Mexiku. České zastoupení značky v současnosti nemá informace o tom, že by do servisů musely i Fiesty prodané na našem trhu. U postižených vozidel se v případě nehody nenafoukne přední boční airbag u spolujezdce, pokud je sedadlo spolujezdce prázdné. To se nezdá jako velký problém, Ford ale na tuto situaci neupozornil v uživatelské příručce pro tento automobil, jak vyžadují americké předpisy.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Ford Fiesta dostane novou příď a tříválce Ford Fiesta dosáhl na soutěži v úsporné jízdě spotřeby 2,6 l/100 km Ford Fiesta dostane čtyři různé tříválce; ECOnetic má spotřebu 3,3 l/100 km Navíc pokud na pravém zadním sedadle někdo sedí, může mu v případě nárazu hrozit větší riziko zranění, když se tento vak nenafoukne. V servisu bude u postižených Fiest zdarma přeprogramován software. Díky tomu se přední boční airbag bude v případě nehody nafukovat i v případě, že na sedadle spolujezdce nikdo nesedí.

„Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.“ Mark Twain