Titulní obrázek

Nový Ford Kuga

Publikováno: 30.leden 2013

Novinka americké automobilky Ford model Kuga nabízí řidiči skvělé jízdní i technické vlastnosti. Vůz ještě zdokonaluje bezdotykové ovládání pátých dveří.

Ford Kuga je výjimečný v bezdotykovém ovládání pátých dveří. K otevření či zavření není zapotřebí nic víc než prosté mávnutí nohou pod zadním nárazníkem. Zavazadlový prostor je navíc o 46 litrů větší než dosud, což je dobrá zpráva. A opěradla zadních sedadel lze sklopit jedním jednoduchým pohybem. Ve výbavě nechybí ani inteligentní systém pohonu všech kol, který v novém Fordu Kuga nepřetržitě vyhodnocuje aktuální jízdní podmínky.

Ford mluví u nového SUV o spotřebě. Představuje zážehové motory řady EcoBoost. Spotřebu paliva zážehových motorizací se podařilo snížit o pětadvacet procent, vznětové motory jsou úspornější o deset procent.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Kuga vyjíždí se zážehovým motorem 1.6 EcoBoost o výkonu 150 koní a kombinovanou spotřebou 6,6 l/100 km. Pak je v nabídce varianta s výkonem 182 koní a pohonem všech čtyř kol. Avizovaná spotřeba je 7,7 l/100 km. Vybrat si můžete i motor 2.0 Duratorq TDCi o výkonu 140 koní. Ten bude možné kombinovat s pohonem jedné i obou náprav. Jeho hodnoty spotřeby paliva začínají na 5,3 l/100 km.

Ford začal přijímat objednávky a specifikace Trend s motorem 1.6 EcoBoost a pohonem předních kol začíná na 559 550 Kč.

„Nikdy jsem nedopustil, aby škola stála v cestě mému vzdělání.“ Mark Twain