Titulní obrázek

Ford chce do modernizace Lincolnů vložit miliardu dolarů

Publikováno: 23.říjen 2012

Americká automobilka Ford Motor chce do vývoje nové generace modelů značky Lincoln investovat miliardu dolarů, tedy asi 17 miliard korun.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Pro Lincoln to bude poslední šance, jak se vrátit na pozici přední americké značky v segmentu luxusních automobilů. Ford nyní pracuje na sedmi zcela nových nebo podstatně modernizovaných modelech značky Lincoln. Na trh by měly být uváděny během nadcházejících čtyř let. Zástupci Fordu na setkání uvedli, že v letošním roce firma čeká pokles prodeje vozů Lincoln na 78.000. S pomocí nových modelů by se měl prodej do roku 2015 dostat na 162.000. Ford loni v říjnu oznámil dealerům, že zruší 175 slabších obchodních zastoupení značky Lincoln ve Spojených státech z dosavadních zhruba 500 a bude pracovat na obnově celé značky včetně nového designu a luxusních prodejen. Ford chce dostat obchodní zastoupení značky na takovou úroveň, která by mohla konkurovat luxusním prodejnám německých značek Audi a Mercedes. Lincoln byl do 90. let minulého století nejprodávanější značkou luxusních vozů v USA. Nyní ale prodává méně než polovinu automobilů proti současnému lídru segmentu, jímž je značka Lexus japonské automobilky Toyota.

„Kdo má tak málo fantazie, že své lži musí opírat o důkazy, měl by raději rovnou mluvit pravdu.“ Oscar Wilde